Франсис Тиафо се класира за полуфиналите на силния тенис турнир от сериите АТП 500 в Токио, след като даде само четири гейма на Миомир Кецманович за крайното 6-0, 6-4. Срещата продължи точно един час и десет минути.

Американецът, поставен под номер 4 в основната схема, буквално отвя съперника в откриващия сет, правейки три пробива и връзвайки „геврек“ на сърбина.

Във втората част играта бе по-равностойна, като брейкът на Тиафо в началото на сета се оказа и ключов за крайния изход. Кецманович имаше две точки за пробив в шестия гейм, но не успя да оползотвори нито една от тях и в крайна сметка отстъпи на американеца в четвъртфиналната фаза на надпреварата. Тиафо загуби само осем точки на първи сервис за целия мач и спаси и трите точки за пробив пред Кецманович.

В спор за място на финала той ще играе непоставения Сон Во Квон от Република Корея. Другият полуфинал ще бъде определен от четвъртфиналните сблъсъци между Ник Кирьос – Тейлър Фриц и Денис Шаповалов – Борна Чорич.