Талон Грийкспор се класира за финала на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Нидерландия) с награден фонд 673 хиляди евро. Поставеният под номер 6 представител на домакините се наложи с 6:4, 7:5 срещу Емил Русуувуори.

Мачът започна с пробив за Грийкспор и това беше достатъчно за него да поведе в резултата. Във втория сет финландецът загуби подаването си и изостана с 5:6, след което Талон Грийкспор сервира успешно за крайната победа в двубоя, дошла след 90 минути.

26-годишният нидерландски тенисист, който заема 38-мо място в световната ранглиста, ще се опита да спечели втора титла в кариерата си на ниво АТП.

На финала Грийкспор ще играе срещу Джордън Томпсън. Австралиецът елиминира своя сънародник Ринки Хиджиката след 7:6 (5), 6:3.

БГНЕС / BGNES
4 снимки

Томпсън, който е финалист от турнира в Нидерландия през 2019 година, триумфира при третия си мачбол след близо два часа на корта. 29-годишният австралийски състезател все още няма нито една титла на ниво АТП в своята кариера.

БТА / Автор: Асен Даскалов