Аржентинският тенисист Диего Шварцман поднесе най-голямата сензация на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Нисичкият южноамериканец отстрани големият фаворит за титлата Рафаел Надал, след като го победи в два сета – 6:2 и 7:5 в сблъсъка помежду им на 1/4-финала.

28-годишният аржентинец започна силно и първо спаси точка за пробив в четвъртия гейм, а веднага след това самият той два поредни пъти проби подаването на Матадора и поведе с 5:2 гейма, а след това затвори и сета на свой сервис - 6:2.

Вторият сет бе изпълнен с доста напрегнати моменти и за двамата.

В началото всеки печелеше подаването си до 3:3, но след това започнаха поредица от пробиви. Шварцман обаче показа по-здрави нерви и направи три пробива срещу два на Надал за 6:5, а накрая аржентинецът сервира успешно за мача, за да оформи крайното 7:5.

Следващият съперник на Шварцман ще бъде Денис Шаповалов, който по-рано отстрани Григор Димитров.