Румънецът Мариус Копил продължава с отличните си изяви на DIEMA XTRA Sofia Open. След като изненадващо победи петия поставен Робин Хаасе в първи кръг, сега Копил отстрани и словенеца Блаж Кавчич с 6:2, 6:2 като по този начин се класира за 1/4-финалите в София.

Както и срещу холандеца, и днес Копил разчиташе на отличен сервис, който му донесе 12 аса и много лесни точки на първи и на втори сервис. Световният №93 реализира 4 пробива, по 2 във всеки от сетовете, а в същото време отрази и четирите брейкбола на съперника.

Мачът започна с пробив още във втория гейм и аванс от 3:0, след което частта бе затворена с още един за 6:2. Във втората част Кавчич оказа по-голяма съпротива като в първия гейм пропусна три възможности за пробив. След 2:2 обаче Копил отново пое контрола и не даде повече шансове на съперника.

За Копил това ще бъде шести четвъртфинал на ниво АТР, а в опит да достигне до първи полуфинал негов съперник ще бъде третият в схемата Жил Мюлер.