Феликс Оже-Алиасим, водач в схемата на турнира по тенис за мъже в Ещорил (Португалия) от сериите АТП 250 с награден фонд 534 555 евро, се класира за четвъртфиналите.

21-годишният канадски тенисист победи Карлос Табернер (Испания) с 1:6, 6:2, 6:2 за близо два часа игра.

Феликс Оже-Алиасим започна слабо двубоя и след като допусна три пробива загуби първия сет с 1:6. Номер 10 в световната ранглиста при мъжете показа доста по-добра игра във втората част, проби на три пъти противника и поведе с 5:0. Табернер успя да спечели подаването на канадеца и взе още един гейм, преди Оже-Алиасим да затвори сета с 6:2.

Той натрупа солиден аванс от 4:0 и в третия сет, а до края не допусна испанецът да помисли за обрат, за да стигне до крайния успех с 6:2.

На четвъртфиналите Оже-Алиасим ще се изправи срещу победителя от мача между Себастиан Корда (САЩ) и Бенжамен Бонзи (Франция).