Световният номер 1 Рафаел Надал се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Монте Карло. В мач от трети кръг шампионът от миналата година се наложи по категоричен начин над младия Карен Хачанов (Русия) с 6-3, 6-2 след само 80 минути игра.

Надал стартира силно мача, пробивайки още във втория гейм, а впоследствие затвърди преднината си за 3-0. Въпреки че Хачанов направи рибрейк в седмия гейм, последва нов пробив за испанеца, който затвори сета на свой сервис с 6-3. Втората част премина много по-лесно за Матадора, който реализира пробив още в откриващия гейм и до края не даде никакви възможности на своя съперник да се върне в мача.

В следващата фаза Надал ще срещне петия поставен Доминик Тийм, който по-рано днес елиминира Новак Джокович след успех с 2-1 сета. На четвъртфиналите продължава и вторият в схемата Марин Чилич, който трябваше да срещне Милош Раонич, но канадецът се отказа от участие в срещата поради травма в коляното на десния крак. /БГНЕС