Даниил Медведев победи Оскар Оте със 7-6(3), 6-3 в полуфинален мач на тенис турнира в Хале.

Лидерът в световната ранглиста допусна пробив в първия сет за 3:5. Германецът дори пропусна сетбол в следващия гейм. Това даде възможност на руснака да върне пробива и да изпрати първата част в тайбрек. Там 28-годишният тенисист поведе с 3-2, но Медведев спечели пет поредни точки, за да поведе в сетовете.

26-годишният тенисист проби опонента си за 4-2 във втората част и се поздрави с успеха след 1 час и 36 минути игра с първия си мачбол.

На финала Даниил Медведев ще се изправи срещу победителя от двубоя между Хуберт Хуркач и Ник Кирьос. Това е втори финал за него в рамките на две седмици. Състезателят загуби финала в Хертогенбос, след като отстъпи на Тим ван Рийтховен.