Миналогодишният шампион от турнира на трева в Хале Юго Юмбер (Франция) надигна глава след лошите резултати в последно време и започна защитата на титлата си с победа над Раду Албот с 6:7 (4), 7:6 (4), 7:5.

50-ият в световната ранглиста Юмбер беше елиминиран още в първия кръг на Ролан Гарос, след това и от Артур Риндеркнех в Щутгарт миналата седмица.

Но сега успя да прояви характер, а също така и да отбие атаките на молдовеца Албот и след 2 часа и 45 минути отива в следващия етап. Там негов съперник ще бъде някой измежду Хуберт Хуркач и Максим Креси.

Два тайбрека решиха разменени победи в първите два сета, като всеки от тенисистите печелеше подаванията си. В третия сет ситуацията почти беше идентична до 11-ия гейм. А веднага след това молдовецът допусна първи и единствен пробив. От трети опит Юмбер проби и си гарантира участие във втория кръг.

В друга среща от този етап Ласло Джере игра само седем гейма и поведе с 4:3 преди Хенри Скуиър (Германия) да се откаже заради контузия. 27-годишният Макензи Макдоналд (САЩ) също преодоля първия си противник – Марк-Андреа Хюслер (Швейцария) със 7:6 (4), 6:4.