Каспер Рууд отпадна още в първи кръг на тенис турнира от сериите АТП 500 в Токио, след като загуби от Хауме Мунар с 3-6, 3-6. Срещата продължи около един час и 35 минути.

Поставеният под номер 1 в схемата норвежец, който тази година игра финали на „Ролан Гарос“ и „US Open“, започна лошо срещата и изостана с 1-5 и два пробива. Рууд върна единия брейк, но за повече нямаше сили така отстъпи с 3-6. Във втората част Мунар отново бе по-солиден на корта и повтори резултата от първата част. Той спаси четири от петте възможности за пробив, които се откриха пред съперника.

В спор за място на четвъртфиналите Мунар ще играе срещу своя сънародник Педро Мартинес. Напред в турнира продължиха още Сон Во Квон, Маккензи МакДоналд, Борна Чорич и Дан Еванс.