Световният номер 2 Новак Джокович се класира за полуфиналите на тенис турнира на тревна настилка в Ийстбърн, Великобритания.

Това стана факт, след като сърбинът се наложи трудно с 6:2, 7:6 (9) над американеца Доналд Йънг в мач продължил час и 35 минути игра.

След като спечели категорично първия сет, във втория Джокович бе подложен на сериозно изпитание от своя съперник. Заемащият 47-мо място в ранглистата американец успя да пробие в деветия гейм и да поведе с 5:4 с възможност да сервира за сета.

Йънг обаче пропусна сетбол и в крайна сметка позволи на сърбина да върне пробива за 5:5. В последвалия тайбрек Доналд Йънг отново имаше възможност да затвори сета в своя полза, но за пореден път не успя да оползотвори възможности, от което се възползва Джокович, който спечели с 11:9.

В спор за място на финала водачът в схемата ще срещне победителя от двубоя между Стив Джонсън (САЩ) и Даниил Медведев (Русия). /БГНЕС