Петкратният шампион Новак Джокович направи успешен старт на финалния турнир на АТП на осемте най-добри през сезона в Лондон.

Водачът в световната ранглиста Джокович надделя над осмия поставен дебютант в надпреварата Диего Шварцман Аржентина с 6:3, 6:2 за 78 минути в първа среща от група "Лондон 2020" на надпреварата.

33-годишният белградчанин затвърди превъзходството си над съперника на твърди кортове, постигайки шеста победа в шест мача без загубен сет.

Шварцман проби за 2:1 в първия сет, но Джокович веднага изравни, а след 3:3 той взе осем от следващите девет гейма по пътя си към крайната победа.

В другата среща от кръга тази вечер шампионът през 2018 година Александър Зверев ще се изправи срещу Даниил Медведев.