Новак Джокович победи с 6:3, 7:6 (2) руснака Карен Хачанов и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай. Водачът в основната схема поведе лесно в резултата след решителен пробив за 3:1 в първия сет.

Във втората част 34-годишният сърбин отново взе солиден аванс при 3:1, но се стигна до 6:6 и тайбрек. В него Джокович се наложи със 7:2 и приключи срещата при първия си мачбол след 99 минути.

Това е пета победа за сръбския тенисист в общо шест двубоя срещу Карен Хачанов. Единствената победа на руснака е на Мастърса в Париж през ноември 2018-а година.

В следващия кръг в Дубай носителят на 20 титли от турнирите от Големия шлем и лидер в световната ранглиста ще се изправи срещу чеха Иржи Весели, елиминирал осмия в схемата испанец Роберто Баутиста Агут след 6:2, 6:4.

На четвъртфиналите продължава и Рикардас Беранкис. Литовецът спечели трудно с 6:4, 7:6 (7) срещу австралиеца Алексей Попирин.