Новак Джокович достигна до финала на Мастърса в Синисанти, след като надви в три сета Марин Чилич – 6-4, 3-6, 6-3 за два часа и 33 минути.

Срещата предложи интригуващи моменти и разигравания, като двамата тенисисти демонстрираха страхотна игра.

В първия сет сърбинът проби Чилич в третия гейм, след като спечели първата си точка за пробив и поведе в резултата. В шестия гейм Чилич стигна до връщане на пробива, но Джокович оцеля и с добри сервиси се върна по графика, по който бе тръгнал, за да затвори сета при 6-4.

Вторият сет стартира ударно за Чилич, който имаше три точки за пробив при първия сервис на Джокович. Ноле спаси две от тях, но при третата Чилич взе своето и проби. При 1-4 Чилич проби за втори път своя съперник, но все пак Новак върна единия пробив, за да намали на 2-5.

Хърватинът сервира безапелационно при решаващия гейм и затвори мача при 6-3.

В решаващия трети сет Джокович взе предимство първи, като „грабна” подаването на Чилич в четвъртия гейм, но Чилич направи бърз „рибрейк”, за да изравни резултата.

Все пак в осмия гейм Джокович стигна до три точки за пробив и съумя да се наложи над опонента си, а в последвалото подаване затвори мача при 6-3.