Американецът Джак Сок постигна първа победа на финалите на АТР в Лондон, след като надви в здрава битка хърватина Марин Чилич с 5:7, 6:2, 7:6(4).

В зала "О2" американецът успя да дръпне с ранен пробив в първия сет, но след това нивото на играта му падна, а Чилич се стабилизира и върна пробива. В последния момент хърватинът отново взе подаването на съперника си и затвори първата част със 7:5.

Във втората част Сок бе много по-уверен и настоятелен и постигна два пробива, за да вкара мача в решаващ сет.

В него Чилич постигна ранен пробив, но Джак Сок показа характер и го върна, след което се стигна до тайбрек, в който хърватинът имаше ранното предимство, но неговият съперник отново не се отказа и от резултат 2:4, спечели пет поредни точки, за да затвори мача след 2 часа и 28 минути игра.

По този начин Сок постигна първи успех в надпреварата и запази шансове за излизане от групата, докато Марин Чилич вече има две поражения.

По-късно днес един срещу друг се изправят Роджър Федерер и Александър Зверев. /БГНЕС