Първата ракета на Гърция Стефанос Циципас допълни четворката в полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

Поставеният под номер 5 в схемата Циципас не срещна големи трудности и надигра с 6:3, 6:4 хърватина Борна Чорич за час и 37 минути игра. Циципас спечели 90 процента от разиграванията при вкаран негов първи сервис, както и над 50 процента на втори сервис, което не остави почти никакви шансове на Чорич. Хърватинът стигна все пак до един пробив в мача в края на на втория сет, за да изравни за 4:4 гейма, но още в следващия допусна да загуби подаването си и съперникът му не му даде повече шансове.

На полуфиналите Циципас ще играе с руснака Даниил Медведев. До момента двамата имат 11 мача помежду си, като Медведев води със 7:4 успеха в серията. Гръкът обаче взе последните им две срещи, а не е тайна, че двамата не са в никак добри отношения помежду си.

В другия полуфинал в турнира съперници са датчанинът Холгер Руне и норвежецът Каспер Рууд.

Наградният фонд на турнира в Рим е 7,7 милиона долара.