Марин Чилич e новият шампион на турнира в "Куинс Клъб" в Лондон. Хърватинът стигна до втората си титла от престижната надпревара след драматична победа с 5:7, 7:6(4), 6:3 над Новак Джокович. Много качественият двубой за титлата продължи 3 часа, а във втория сет сърбинът мачбол.

Чилич бе шампион в "Куинс Клъб" от 2012-а, а освен това имаше два загубени финала, включително през 2017-а.

Сега обаче бе на печелившата страна след един много равностоен сблъсък. Като цяло и двамата взимаха лесно подаванията си, а когато се стигаше до точки за пробив пред съперника се справяха отлично. Затова говори и фактът, че в целия мач имаше едва два пробива.

В първия Джокович печелеше малко по-трудно геймовете си като отрази 6 брейкбола преди да нанесе своя удар в последния 12-и гейм за 7:5.

Във втората част ролите леко се размениха. Чилич трябваше да се справя с два брейкбола във втория гейм, а след това в 10-ия, при 5:4, се стигна до мачбола за бившия №1.

Чилич обаче действа перфектно и така се стигна до тайбрек. В него Ноле отново имаше предимство за 4:2, но хърватинът спечели и двете точки на неговото подаване, с което обърна резултата и вкара двубоя в решителен трети сет.

В него сервиращите нямаха проблеми до 4:3. Тогава Чилич стигна до единствения си пробив в мача, след което не трепна и с гейм на 0 вдигна победоносно ръце.

Със спечелената титла Чилич ще подобри точковия си актив и в понеделник отново ще бъде №5, измествайки от тази позиция Григор Димитров.

Това е втора хърватска титла за деня, след като сензационно Борна Чорич победи Роджър Федерер във финала в Хале.