Италианецът Матео Беретини продължи защитата на тилатата си от турнира от сериите АТП 500 в "Куинс Клъб" в Лондон, след като постигна труден успех над американеца Денис Кудла в мач от осминафиналите на надпреварата. Финалистът от последното издание на "Уимбълдън" успя да се наложи с 3-6, 7-6(5), 6-4 след над 2 часа и 40 минути битка.

Един пробив бе достатъчен на Кудла, за да вземе първия сет, докато във втората част не се стигна до нито един пробив и двамата играха тайбрек, в който Беретини се наложи със 7-5. В третата част Беретини успя да вземе подаването на опонента си два пъти, за да стигне до крайния успех.

По този начин Беретини се класира за четвъртфиналите на надпреварата, където ще срещне друг американец - Томи Пол, който победи швейцареца Стан Вавринка с 6-1, 6-4 по-рано днес.