Бившият номер 1 в световната ранглиста по тенис Анди Мъри (Великобритания) се класира за четвъртфиналите на турнира на твърда настилка в испанския град Хихон с награден фонд 675345 евро.

Участващият с "уайлд кард" Мъри елиминира във втори кръг аржентинеца Педро Качин с 2:6, 7:5, 7:6(3) след 2:49 часа игра.

35-годишният шотландец, който е 48-и в света в момента, започна колебливо и загуби пет от първите шест гейма, а след това и първия сет. Втората част вървеше равностойно, но Мъри успя да реализира късен пробив и изравни резултата. В решаващия трети сет Качин на два пъти повеждаше с пробив, но не успя да удържи преднината си и се стигна до тайбрек. В него британецът поведе с 6:1 точки и стигна до победата.

Така след 3-месечно прекъсване той отново ще играе четвъртфинал в Тура на АТП, където очаква победителя от мача между поставения под номер 3 Роберто Баутиста Агут (Испания) и Себастиан Корда (САЩ).