Гаел Монфис спечели титлата на тенис турнира в Монпелие, след като на финала надигра Вашек Поспишил в два сета – в отделните части 7-5, 6-3 за малко над час и половина.

Фаворитът на домакините направи решителен брейк в 12-ия гейм на откриващия сет, с който избегна тайбрек. Идентично на първата част, Монфис реализира един-единствен пробив в подаването на канадеца, дошъл в осмия гейм. Така ексцентричният французин грабна трета титла от надпреварата в кариерата след тези през 2010 (над Любичич) и 2014 (над Гаске). Освен това той загуби и във финалите през 2005 (от Родик) и 2012 (от Бердих).

Монфис грабна първи трофей от Ротердам 2019, когато надви Стан Вавринка. Идната седмица той защитава трофея си в нидерландския град. В първи кръг негов съперник ще бъде Жоао Соуса. /БГНЕС