Гаел Монфис направи няколко невероятни обрати, за да стигне до изключителна победа над Кей Нишикори в мач от втория кръг на Мастърса в Монреал.

Крайният резултат в мача бе 6:7(4), 7:5, 7:6(6) в полза на французина, но по-впечатляващ бе начинът, по който той стигна до него.

Във втория сет Нишикори водеше с 5:2 преди Монфис да вземе следващите 5 гейма. След това в решителната част Самурая отново имаше аванс от 5:3, но ЛьоМонф се добра до тайбрек. В него пък японецът водеше с 6:2 и имаше четири последователни мачбола. Монфис обаче не се предаде и успя да стигне до победата след 8:6.

Това бе и първи успех за него над Нишикори в четвъртия мач от тяхното съперничество. В следващия кръг французинът ще срещне Роберто Баутиста Агут, който надигра в два сета Райън Харисън.