Французинът Гаел Монфис напусна Уимбълдън заради контузия на рамото, съобщиха организаторите на турнира.

Поставеният под номер 30 в основната схема Монфис, който през този месец достигна полуфинала на Ролан Гарос, ще бъде заменен от сърбина Илия Божоляц.

Хърватинът Иво Карлович пък стана първият от поставените в схемата, който си тръгва след изненадваща загуба от германския квалификант Симон Щадлер с 6:4, 6:7, 3:6, 5:7. Мнозина очакваха Карлович да стигне далеч в турнира, след като победи на подгряващия турнир в Нотингам миналата седмица. Той обаче отпада в първия кръг на Уимбълдън за четвърта поредна година. Хърватинът направи обичайните 23 аса в мача, но след като спечели леко първия сет, играта му видимо се влоши.

Това е най-големият успех на 172-рия в световната ранглиста Щадлер, който взе втория сет с тай-брек, а в третия и четвъртия успя да пробие по веднъж своя съперник, поставен под номер 18 в схемата на турнира.