Поставеният под номер 2 и финалист през 2017 година Милош Раонич (Канада) отпадна на полуфиналите на турнира по тенис в Делрей Бийч с награден фонд 673 655 долара.

Раонич пропиля мачбол и загуби от номер 4 в схемата Райли Опелка (САЩ) с 6:4, 6:7(6), 3:6 за малко повече от два часа игра.

Срещата трябваше да се играе ден по-рано, но беше отложена заради проливните дъждове в Северна и Южна Америка.

Раонич направи един пробив по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част се игра без пробиви, а в тайбрека Опелка поведе с 5:0. Канадецът направи серия от шест поредни точки и стигна до обрат 6:5, но веднага след това пропиля мачбол. След нови три поредни точки Опелка спечели тайбрейка и изравни резултата.

В третия сет американецът отстъпваше с 2:3, но след серия от четири поредни гейма затвори мача. На финала по-късно днес Опелка ще играе срещу Йошихито Нишиока от Япония./БТА