България загуби с 1:3 победи от Мексико в среща от Световна група 2 на купа "Дейвис".

В решаващ мач между първите ракети на двата състава Димитър Кузманов претърпя драматично поражение от Херардо Лопес Виясеньор с 6:7(6), 6:4, 6:7(5) след 3:37 часа игра в зала "София".

Така латиноамериканците взеха непреодолим аванс и последният сингъл между Адриан Андреев и Луис Патиньо беше отменен.

Vladimir Stoyanov / LAP.bg
76 снимки

Кузманов пропиля аванс от 3:0 и позволи на съперника да изравни за 4:4, след което се стигна до тайбрек. В него Виясеньор имаше аванс от 5:3 точки, но пловдивчанинът обърна до 6:5 и сервираше за успеха в първия сет, но загуби три поредни разигравания, а с това и частта след час и половина игра.

Във втория сет Кузманов отново пропусна пробив аванс, но при 4:4 реализира нов брейк и след това взе подаването си, за да изравни резултата.

В третата част нямаше пробиви и отново се стигна до тайбрек. Виясеньор поведе с 6:3, но Кузманов спаси първите два мачбола на собствен сервис. След това, обаче, мексиканецът стигна до победата с 11-ия си ас в мача.

Така България дебютира със загуба при новия си капитан Теодор Бачев и през 2022 година ще играе плейоф за оставане в Световна група 2 на турнира.