Даниил Медведев се класира за втория кръг на тенис турнира в Куинс след чист успех над Фернандо Вердаско – в отделните части 6:2, 6:4 за 1 час и 10 минути игра. Руснакът започна по отличен начин двубоя срещу испанския ветеран, пробивайки на старта на двубоя. Нов брейк в петия гейм подпечата и сета за талантливия представител на Русия.

Втората част бе по-равностойна, като Медведев реализира един-единствен пробив, който обаче се оказа достатъчен за крайния успех. Така той се класира за втория кръг, където чака победителя от мача между британския квалификант Джей Кларк и Лука Пуй.

Миналата седмица Медведев и Пуй играха трисетов двубой в Щутгарт, спечелен от французина.

Успоредно с турнира в Куинс се провежда и този в Хале. Там участие във втори кръг вече си осигуриха Раду Албот и Стийв Джонсън. Молдовецът обърна австралиеца Матю Ебден след 5:7, 6:1, 6:4, докато американецът се наложи над представителя на домакините Филип Колшрайбер в два сета – 6:3, 6:3.

Албот чака победителя измежду Гуидо Пея и Давид Гофен, докато Джонсън излиза в спор за място на четвъртфиналите срещу Робин Хаазе или Александър Зверев. /БГНЕС