Водачът в схемата Даниил Медведев (Русия) се класира за първи път за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд 3.34 милиона долара. Медведев надделя над представителя на домакините Франсис Тиафо с 6:4, 6:3 за 92 минути, след като пласира 24 печеливши удара в срещата.

Медведев ще играе срещу испанеца Роберто Баутиста Агут за място на полуфиналите. Номер 7 Баутиста Агут спаси мачбол при 5:6 точки в тайбрека на третия сет и елиминира шампиона от 2018 година Джон Иснър (САЩ) с 6:3, 4:6, 7:6(7) след 2:18 мача игра. 18-ият в схемата Иснър завърши с 23 аса, но това не му помогна да спечели.

Поставеният под номер 2 Стефанос Циципас (Гърция) също се класира за първи път за четвъртфиналите. Циципас надделя над 24-ия в схемата Лоренцо Сонего (Италия) с 6:2, 7:6(2) за 91 минути. Гъркът пласира 20 печеливши удара и не даде нито една възможност за пробив на съперника в двубоя.

Той набързо поведе с 3:0 гейма и нямаше особени проблеми в първия сет, но във втората част Сонего стабилизира изявите си и се стигна до тайбрек, в който Циципас взе пет поредни точки и триумфира.