Маркос Багдатис от Кипър холеси Михаел Берер /Германия/ със 7:1,6:1 в последния четвъртфинален мач на големия турнир по тенис за мъже с награден фонд 1,5 милиона щатски долара.

Защитаващият титлата си от миналата година Новак Джокович също се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Дубай.

Сърбинът, номер 2 в схемата, се наложи на четвъртфиналите над Иван Любичич (Хърватия) с 2:6, 6:4, 6:0.

Джокович започна лошо срещу хърватина и загуби първия сет с 2:6. Силният сервис на Любичич затрудни максимално сръбския тенисист и той бе близо до загубата, но във втория сет спаси точка за пробив в седмия гейм и оттук тръгна обратът в мача.

Джокович затвори втория сет с 6:4, а в решителния трети бе безкопромисен - 6:0.

В други четвъртфинални срещи австриецът Юрген Мелцер елиминира шестия в схемата Марин Чилич (Хърватия) със 7:6 (10:8), 7:5, а Михаил Южний (Русия) се класира на полуфиналите след победа над Янко Тепсаревич (Сърбия) с 6:3, 6:4.