Поставеният под номер 1 Марин Чилич в схемата на тенис турнира в Загреб в зала за мъже и защитаващ титлата си от миналата година триумфира и сега. На финала на той се наложи над германеца Михаел Берер в три сета.

За да стигне до победата с 6:4, 6:7, 6:3 208-сантиметровият Чилич се мъчи два часа и 38 минути. За него това е втора титла в Загреб и общо пета в кариерата му, а след класирането му на полуфинал на Откритото първенство на Австралия миналия месец, вече заема място в топ 10.

Но за първи път на този турнир той загуби сет. След като досега беше победил всичките си съперници с 2-0 сета, това можеше да се случи и на финала, но Берер не позволи пробив и докара нещата до тайбрек. В последия сет 22-годишният хърватин проби съперника си в осмия гейм, а след това спечели своя сервис и завърши мача с 6:3.