Американецът Марди Фиш изненадващо победи поставения под номер 1 в схемата Фернандо Вердаско и се класира за финала на турнира в Ню Хейвън.

Фиш се наложи над испанеца с 6:0, 1:6, 6:3 и на финала ще играе срещу хърватина Марин Чилич, който в другия полуфинал надигра Лука Грегорц от Словения с 6:3, 6:3.

Марди Фиш, финалист в Ню Хейвън и миналата година, победи Вердаско за час и 28 минути. Американецът не даде нито гейм на Вердаско в първия сет, но след това загуби концентрация и Вердаско взе втората част с 6:1. В решителния трети сет Марди Фиш измъкна победата с 6:3.

В другия полуфинал хърватинът Марин Чилич спря победния ход на квалификанта Лука Грегорц, който започна седмицата на 434-о място в световната ранглиста. Словенецът сензационно победи по пътя си към полуфиналите втория в схемата Иво Карлович и седмия Андреас Сепи и за първи път игра на полуфинал на турнир на АТП. Чилич обаче направи силен мач и не остави шансове на словенеца.