Испанецът Фелисиано Лопес се класира за финала на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 1,5 милиона долара след победа над петия в схемата Николай Давиденко с 6:4, 4:6, 7:5.

26-годишният испанец преодоля дефицит от 2:5 в третия сет преди да стигне до успеха след 2:34 часа игра и да се класира за срещата за титлата за втори път след 2004 година, когато загуби от Роджър Федерер. Давиденко спечели повече точки в мача 105:95, но загуби последните пет гейма в мача и това се оказа фатално.

В срещата за титлата Лопес ще се изправи срещу победителя от мача между номер 3 Новак Джокович (Сърбия) и номер 6 Анди Родик (САЩ), който е по-късно днес.

Испанецът, 41-и в света в момента, има само една титла в четири финала досега в кариерата си.

"Имах късмет в третия сет. Давиденко направи грешки. Аз се възползвах от шансовете ми и атакувах при всяка възможност, което се оказа правилната тактика", заяви Лопес.