Представителят на домакините Люка Пуй спечели турнира по тенис във френския град Монпелие.

Поставеният под номер 2 надделя на финала над сънародника си Ришар Гаске със 7:6(2), 6:4 за 87 минути.

23-годишният Пуй наниза 10 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача, за да завоюва първа титла за сезона и общо пета в кариерата си.

Петият в схемата Гаске отрази пет шанса за брейк в първия сет, но в тайбрека в него беше колеблив и го загуби с 2:7 точки.

Пуй реализира единствения пробив в срещата за 3:2 във втората част, след което запази аванса си, за да запише четвърти успех в пет мача срещу съперника.

31-годишният Гаске игра за шеста поредна година на финала в Монпелие, но остана с три титли, спечелени през 2013, 2015 и 2016 година. Той има общо 14 трофея в кариерата си, последният от които през октомври 2016 година в Антверп./БТА