Томи Хаас се нуждаеше само от 49 минути, за да разгроми Оливие Рохус с 6:0, 6:2 и да достигне полуфиналите на Откритото първенство на Дубай.

Окрилен от титлата си в Мемфис, германският тенисист бе пълен господар на корта и в двата сета, като взе повечето си сервис геймове на нула.

„Това бе един от онези дни, в които всичко ти върви,” заяви Хаас. „Снощи си починах добре. Винаги, когато играеш много мачове един след друг, че чувстваш все по-добре и по-добре. Днес не беше ветровито и успях да наложа своя ритъм.”

Хаас заяви, че ако Роже Федерер преодолее Нова Джокович днес, той ще очаква с нетърпение сблъсъка си със световния номер 1.

По-рано днес Робин Сьодерлинг също намери място на полуфинал, след като победи Фабрис Санторо с 6:1, 6:7, 6:0.

Сьодерлинг ще се срещне с победителя от четвъртфинала между Рафаел Надал и Михаил Южни.