Бившият номер 1 Лейтън Хюит (Австралия) само за 44 минути разгроми Едуардо Шванк (Аржентина) с 6:1, 6:0 в първия си мач на трета за сезона. Така Хюит се класира за втория кръг на силния тенис турнир в Лондон с награден фонд 750 хиляди евро.

Австралиецът, четирикратен шампион в този турнир, взе за 22 минути първия сет, в който загуби един гейм.

Хюит, номер 15 в основната схема, направи шест пробива в мача.

"Това е отлична подготовка за "Уимбълдън" за мен", каза Хюит, който е момента е 49-ти в света.

Испанецът Фелисиано Лопес, 10-ти поставен, победи след два тайбрека Роберт Кендрик (САЩ) със 7:6 (7:3), 7:6 (7:3).

Андреас Сепи (Италия) се наложи над друг американец Роби Джинепри с 5:7, 7:6 (7:4), 6:3.

Номер 16 Гилермо Гарсия-Лопес (Испания) победи Йен-Хсун Лу (Тайван) с 6:1, 6:1, а Жил Мюлер (Люксембург) се справи с Джошуа Гуудал (Великобритания) с 6:3, 7:6 (9:7).

Представителят на домакините Анди Мъри за пръв път е номер 1 в схемата на турнир от АТП, след като номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) се отказа от участие поради контузия в коляното.

Втори поставен е Анди Родик (САЩ). Двамата почиват в първия кръг.