Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Лазов отпадна в първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на червени кортове във френския град Лион с награден фонд 540310 евро.

Лазов загуби от поставения под номер 32 в пресявките Николас Кикер (Аржентина) с 3:6, 4:6 за 76 минути.

Левичарят от Пазарджик все пак заработи 1100 евро, но няма да прибави точки към актива си за световната ранглиста, в която заема. Лазов допусна пробив още на старта на мача, а след това Кикер поведе с 5:1 по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част българинът проби за 2:1, но съперникът му незабавно изравни за 2:2. След това Лазов пропусна брейкбол в деветия гейм, а веднага след това загуби подаването си за пети път в мача, което се оказа решаващо./БТА