Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазаров се класира за първи път в кариерата си за финал в турнирите от сериите "Фючърс" на ITF.

Лазаров победи словенеца Мике Урбания с 6:1, 3:6, 6:4 след 2.20 часа игра и ще играе за титлата на надпреварата на червени кортове в сръбския град Сокобаня с награден фонд 10 хиляди долара.

18-годишният българин спечели убедително първата част, но след 3:3 във втория сет той загуби три поредни гейма и Урбания изравни резултата. Словенецът взе ранен пробив аванс в решаващата трета част за 2:1, но Лазаров обърна до 5:3 и сервираше за победата, но допусна обрат от 30:0.

В следващия гейм, обаче, българинът успя да пробие, а с това си гарантира и победата, както и 10 точки за световната ранглиста и 848 долара. В спора за първия си трофей Лазаров ще играе утре срещу победителя от мача между хърватите Нино Сердарушич и Филип Вегер, които играят по-късно днес.