Един от големите таланти на българския тенис Александър Лазаров се класира за полуфиналите на турнира от сериите Фючърс с награден фонд 15 хиляди долара в румънския град Клуж Напока.

В четвъртфиналите четвъртата ракета на България се справи с лекота с румънския ветеран Теодор-Дачиан Крачун (№1057 в света). Лазаров даде на съперника си само три гейма като победи с 6:2, 6:1 като реализира 6 от общо 8 възможности за пробив в мача.

Лазаров е поставен под №3 в схемата, а на полуфиналите ще срещне лидерът в нея и №507 в ранглистата Ернан Казанова (Аржентина), който победи с 6:4, 6:3 друг румънец в лицето на Богдан Борца.

Лазаров достигна и до четвъртфиналите на двойки в тандем с Джордже Ботезан, но двамата загубиха с 3:6, 6:7(6) от третите поставени Адриан Барбу и Петру-Александру Лунчану.