Българинът Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Питещ (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под номер 5 роден участник се наложи с 6:3, 6:3 над преминалия през квалификациите представител на домакините Владимир Филип.

Българинът навакса ранен пробив пасив и след серия от пет поредни гейма поведе с 5:2 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част Лазаров взе последните три гейма, а с това и мача за 81 минути.

С успеха той си осигури 3 точки за световната ранглиста и 730 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне друг румънец Калин Манда.

Габриел Донев пък отпадна на старта след поражение от квалификанта Павел Богдан (Румъния) с 6:7(8), 3:6 след почти два часа игра. Българинът пропиля аванс от 3:1 гейма, а в последвалия тайбрек пропусна и два сетбола при 7:6 и при 8:7 точки. Във втората част Богдан поведе с 5:2 и не допусна обрат. /БТА