Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов започна с победа втората фаза на демонстративния турнир по тенис на червени кортове в Белград, организиран от Академията на Янко Типсаревич.

Кузманов победи Томислав Бъркич (Босна и Херцеговина) с 6-3, 6-4 за 80 минути игра. Срещата беше прекъсната за кратко във втория гейм на втория сет заради дъжд. Българинът пръв загуби подаването си за 1-2, но след това взе четири поредни гейма и лесно затвори първата част. Във втория сет Кузманов отстъпваше с 1-3, но успя да направи обрат 4-3. В деветия гейм българинът стигна до нов пробив и при свой сервис затвори мача.

В тази група са още световният №101 Емил Русувуори от Финландия и 956-ият в света Лука Павлович от Франция. По-късно днес Александър Лазаров ще играе срещу сърбина Душан Лайович.