Димитър Кузманов загуби с 6:3, 3:6, 4:6 срещу французина Манюел Гинар в първия кръг на турнира от сериите "Чалънджър" на твърди кортове във френския град Рен, което е с награден фонд 69280 евро и гостоприемство.

Кузманов спечели пробив във втория гейм и довърши първия сет без грешка, но Гинар направи пълен обрат за крайната победа. Той се възползва от пробиви в четвъртия гейм на втория сет и в седмия на третия, за да се сдобие с нужния аванс. Българинът все пак отрази два мачбола при 3:5 и спечели подаването си, но Гинар се възползва още от първия на собствен сервис за крайното 6:4.

Надпреварата в Рен бе част от подготовката на Кузманов за участие на турнира от сериите на АТП 250 в София в зала "Арена Армеец" в началото на февруари, в който той ще се включи в основната схема с "уайлд кард"./БТА