Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени кортове в Барлета (Италия), който е с награден фонд 42500 евро и гостоприемство. Кузманов победи поставения под номер 2 в пресявките Максим Шазал (Франция) с 5:7, 6:4, 6:2 след 2:25 часа игра.

С успеха 22-годишният пловдивчанин заработи 440 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която заема 333-ото място в момента. Шазал, 234-и в класацията на АТП, взе оспорвания първи сет след решаващ пробив в 11-ия гейм.

Във втората част французинът на два пъти повеждаше с пробив при 1:0 и при 3:2, но Кузманов незабавно изравняваше, а в десетия гейм той отново спечели подаването на съперника и вкара мача в трети решителен сет. В него българинът взе последните четири гейма, за да триумфира./БТА