Българинът Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 Кузманов се наложи над преминалия през квалификациите представител на домакините Лучано Караро с 6:3, 6:1, след като не даде нито една възможност за пробив на съперника в мача.

Пловдивчанинът започна силно и поведе с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част направи серия от шест поредни гейма, за да триумфира за 85 минути на корта.

Кузманов очаква четвъртия поставен Франческа Маестрели (Италия) в утрешния мач за място на полуфиналите.

Българският национал Пьотр Нестеров отпадна във втория кръг след драматична загуба от шестия в схемата Себастиан Фанзелов (Германия) с 6:4, 1:6, 6:7(4) след 3:09 часа игра. Двубоят беше много оспорван, а в решаващия тайбрек в третия сет Фанзелов спечели четири поредни точки, с което си осигури крайната победа.

В схемата на двойки Нестеров и друг национал Янаки Милев, поставени под номер 4, ще стартират по-късно днес срещу Димитрис Сакеларидис (Гърция) и Денис Спиридон (Италия).