Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира от сериите "Чалънджър" в Лима (Перу) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство.

Българският национал за Купа Дейвис, който премина през квалификациите, победи драматично в първи кръг Марсело Аревало от Салвадор ((№213) със 7:6(2), 5:7, 6:4 след почти три часа игра.

24-годишният пловдивчанин, 411-и в класацията, пропиля ранен аванс от 4:1, но все пак взе първия сет със 7:2 точки в последвалия тайбрек. Във втората част българинът навакса пасив от 2:4, като при 5:4 сервираше за мача, но допусна обрат. В решаващия трети сет 213-ият в света Аревало поведе с 4:1, но със серия от пет поредни гейма Кузманов стигна до успеха.

Така той си осигури 860 долара и 9 точки за световната ранглиста, а за място на четвъртфиналите ще играе срещу поставения под номер 4 Роберто Карбайес Баена. 24-годишният Баена е 99-и в света в момента.

В същото време Васко Младенов, който също като квалификант влезе в основната схема на Чалънджър във Виетнам, загуби в първи кръг от Джейсън Йънг (№273) с 3:6, 3:6.