Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Сантиаго (Чили) с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Той отстъпи с 3:6, 0:6 на аржентинеца Карлос Берлок, който е 121-и в световната ранглиста на АТП.

24-годишният пловдивчанин спечели 520 долара и 3 точки за световната ранглиста, в която заема 393-о място. Той направи силен първи сет, но във втория допусна пробиви за 0:2 и 0:4, а в шестия гейм спаси разиграване за мача.

Берлок, който е достигал до 37-ата позиция в класацията на АТП и има две титли в кариерата си, обаче се възползва от втория си мачбол и сложи край на срещата в Чили след 68 минути игра. Вчера поставеният под номер 2 в пресявките Кузманов победи представителя на домакините Алехандро Табило със 7:6(5), 7:5 и заслужи място в основната схема на надпреварата.