Димитър Кузманов се класира на полуфинал на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Поставеният под №4 Кузманов постигна драматична победа с 2-6, 7-5, 7-5 над №6 в схемата Марк Зибер от Германия. Срещата продължи 3 часа и 7 минути. Преди седмица националът на България за „Купа Дейвис“ отново направи впечатляващ обрат срещу Зибер.

В първата част Мико допусна два пробива и загуби с 2-6. Втория сет мина през множество обрати и продължи 1 час и 9 минути. Кузманов поведе с 4-1, но допусна обрат за 5-4. При този резултат Зибер сервира за мача, но Кузманов показа характер и спечели следващите три гейма за 7-5. В третата част нямаше пробиви до 6-5 в полза на Мико. При този резултат пловдивчанинът стигна до мачбол и го реализира за 7-5.

За място на финал Кузманов ще играе срещу водача в схемата Вацлав Шафранек от Чехия.