Пабло Куевас от Уругвай спечели четвърта титла в кариерата си, след като триумфира на турнира по тенис на червени кортове в Рио де Жанейро. На финала Куевас победи Гуидо Пея (Аржентина) с 6:4, 6:7(5), 6:4 за 2 часа и 16 минути игра.

30-годишният уругваецът, който отстрани на полуфиналите фаворита Рафаел Надал, за последно спечели трофей през февруари миналата година в Сао Пауло.

"Много съм щастлив, че спечелих титлата, особено след победата си на полуфиналите срещу един от най-добрите играчи в света на червени кортове Рафаел Надал. Днес победих трудно, но се получи добър мач. Гуидо е страхотен играч. Имах невероятна седмица тук", каза Куевас след финала.

Куевас стана първия в историята, който печели турнир, отстранявайки поред пети левичар. В първия сет при 3:3 заваля дъжд и срещата беше прекъсната за три часа и половина.
При подновяването на играта Куевас направи пробив за 5:4, след което при свой сервис спечели сета.

Във втората част се игра без пробиви и се стигна до тайбрек, който Пея спечели със 7:5 точки. В решителния трети сет Куевас взе подаването на съперника си в десетия гейм, след като Пея изпрати топката в мрежата. Уругваецът завърши срещата с 14 аса и 29 печеливши удара.