Японецът Кей Нишикори спечели турнира по тенис на твърди кортове в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 589 680 долара.

Поставеният под номер 2 Нишикори победи четвъртия в схемата Даниил Медведев с 6:4, 3:6, 6:2 и прекъсна серия от девет поредни загуби на финал в Тура на АТП от февруари 2016 година, когато за последно триумфира в Мемфис (САЩ).

Деветият в световната ранглиста азиатец стартира лошо и допусна ранно изоставане от 0:3, но стигна до обрат в първия сет, след като взе шест от следващите седем гейма.

22-годишният Медведев успя да изравни след единствен пробив за 5:3 във втората част.

29-годишният Нишикори все пак не допусна пълен обрат. Той дръпна с 5:1 в третия сет и стигна до 12-ия трофей в кариерата си след малко повече от два часа игра.

По пътя си към титлата в Бризбейн Кей Нишикори отстрани и Григор Димитров. Японецът надви българина с 2:0 сета след 7:5, 7:5 за час и 42 минути и така намери място на полуфиналите./БТА