Местният фаворит Кей Нишикори зарадва своите фенове, след като постигна страхотен обрат и победи Юрген Мелцер с 6-7(4), 7-5, 6-2 в мач от първия кръг на турнира в Токио.

Японският тенисист защитава титлата си от миналата година, но бе много близо до рано отпадане, след като изоставаше с 6-7, 3-5 и неговият съперник бе на само две точки от успеха. Нишикори обаче заигра много силно притиснат до стената и успя да постигне забележителен обрат, печелейки 11 от последните 13 гейма, за да стигне до победата след 2 часа и 8 минути игра. "Имаше няколко опасни момента, така че съм щастлив, че продължавам напред. Като шампион от миналата година се радвам, че взеха победата под такова напрежение", коментира Нишикори след двубоя. Във втория световният номер 13 ще се изправи срещу испанеца Фелисиано Лопес, който победи друг представител на домакините - Тацума Ито. /БГНЕС