Поставеният по номер 2 в схемата на турнира по тенис за мъже в Мюнхен (Германия) Каспер Рууд се класира за четвъртфиналите на състезанието, което се провежда на червени кортове. Норвежецът победи Алекс Молчан от Словакия с 3:6, 6:4, 6:4 за два часа и 17 минути във втория кръг на надпреварата с награден фонд 598 хиляди евро.

Молчан поведе с 4:0 в първия сет след като осъществи два пробива и спечели частта с 6:3. В следващите два сета 23-годишният Рууд бе по-убедителен, проби по веднъж подаването на съперника и се класира за следващия кръг.

На четвъртфиналите Каспер Рууд ще срещне осмия поставен нидерландец Ботик ван де Зандшулп, който надигра Егор Герасимов от Беларус с 6:2, 6:3 в двубой, продължил час и 9 минути.

28-годишният германец Оскар Оте, 62-и в световната ранглиста, отстрани номер 3 в схемата на турнира Райли Опелка (САЩ) след 7:6(4), 6:2. Представителят на домакините очаква на четвъртфиналите победителя от мача между французина Юго Гастон и Алехандро Табило от Чили.