Хърватинът Иво Карлович се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Делрей Бийч (САЩ) с награден фонд 488225 долара. Карлович, номер 4 в схемата, се наложи над Стийв Джонсън (САЩ) с 6:2, 7:6(4) за 1:35 час.

Хърватинът взе първата част след само 28 минути, но във втората се стигна до тайбрек. Той завърши мача със 17 аса.

На полуфиналите съперник на Карлович ще бъде номер 5 Адриан Манарино (Франция), който се наложи над Лу Йен-Хсун (Тайван) с 3:6, 6:1, 6:1.

На четвъртфиналите отпадна третият поставени Александър Долгополов (Украйна), който загуби от Доналд Йънг (САЩ0 с 6:2, 3:6, 4:6 за 1:50 час.

На полуфиналите Йънг излиза срещу Бърнард Томич (Австралия), който победи 19-годишния японски квалификант Йошихито Нишиока с 6:3, 6:1 за 58 минути. Йънг надигра Томич в три сета на турнира в Мемфис миналата събота./БТА