Испанецът Жауме Мунар постигна огромна изненада на турнира от категория АТР 250 в Маракеш като отстрани световния №3 Александър Зверев за най-голямата победа в своята кариера.

Мунар, който е част от академията на Рафа Надал, победи германеца със 7:6(1), 2:6, 6:3 за първата си победа над тенисист от топ 10.

"Саша е страхотен играч и това е магически момент за мен. Много съм щастлив. Чувствам се много добре тук и тази победа значи много за мен", сподели Мунар, който постигна четири пробива в мача и спаси и трите брейкбола на съперника в решителния трети сет.

На четвтртфиналите световният №60 ще срещне Беноа Пер, за когото това ще бъде пети четвъртфинал в Маракеш. Пер преодоля своя сънародник Пиер-Юг Ербер с 6:4, 6:2 за 76 минути.

Шампионът от 2018-а Пабло Андухар спаси два сетбола за успеха със 7:6(6), 6:4 над седмия поставен Филип Колшрайбер.