Шведският тенисист Микаел Имер бе дисквалифициран от тенис турнира в Лион, след като удари с ракета си стола на съдията.

24-годишният Имер бе разочарован, че съдията отказва да провери отпечатъка от удар в 11-ия гейм на първия сет в мача му срещу французина Артюр Фис. В този момент Фис водеше в резултата с 6:5.

"Видяхте, че топката падна върху линията, покажете ми отпечатъка", каза Имер, който е номер 53 в световната ранглиста. "Никога не съм предполагал, че съдия ще каже: "Няма да проверявам", добави той.
Имер удари два пъти с ракета стола на съдията, след което бе отстранен.

В друг късен мач от турнира на червени кортове във френския град канадецът Феликс Оже-Алиасим се наложи над Пабло Ямас Руис със 7:5, 6:2.

На четвъртфиналите Оже-Алиасим, който е водач в схемата, ще играе срещу Артюр Фис.